Az aktivitás nagyon fontos
Ne akarjuk lefutni a maratont
Aki hosszú éveken keresztül nem élt aktív életmódot, jól teszi, ha csak lassan, fokozatosan szoktatja magát a rendszeres testmozgáshoz. A rendszeres edzés szerves részét képezi a bemelegítés és a nyújtás is. Ezek nélkül megnövekszik a sportsérülések veszélye, ami idősebb korban, akár végzetes is lehet.
Edzeni otthon is lehet
Sokan azért nem kezdik el az edzést, mert úgy vélik, hogy ez sok pénzbe kerül, hiszen meg kell venni az edzőtermi bérletet és még a megfelelő edzőfelszerelésre is költeni kell. A futáshoz elegendő egy kényelmes futócipő, illetve edzeni otthon is lehet. Az interneten is nagyon sokféle gyakorlat elérhető, így már csak rá kell magunkat szánni az edzésre.
Az ideális testsúly elérése és fenntartása
Az aktív életmódhoz, a rendszeres testmozgás is hozzátartozik. Nyilván, mindenkinek saját magának kell azt az edzésformát, mozgásformát megtalálnia, amely segítséget nyújthat az ideális testsúly elérésében és fenntartásában. Mindenképpen olyan sportot, olyan edzésformát javasolt választani, amely közel áll hozzánk, és amelyet rendszeresen is szívesen is végzünk.
Már napi félórás edzés is hasznos
Kutatások igazolják, hogy már napi 30 percnyi fizikai aktivitás is nagyon hasznos. Ezt nem feltétlenül muszáj egyszerre „letudni”. Az edzésprogramunk akkor is hatásos lehet, ha ezt a 30 perces mozgást, 3 részletben végezzük el. És ne mindig ugyanazt a mozgásformát végezzük, hanem csináljunk olyan gyakorlatokat is, amelyek nem csupán az erőnlétünket fokozzák, és az állóképességünket növelik, hanem a testünk izmosítására is törekedjünk. Kutatások sora igazolja, hogy minél több izom van rajtunk, annál kisebb az esélye a különféle megbetegedéseknek, például az egyik ilyen betegség a csontritkulás. A csontritkulás, idősebb korban nagyon veszélyes, hiszen a betegeknek sok esetben nem pusztán a betegségtől, hanem annak szövődményeitől kell tartania.